64-920 Piła ul. Libelta 3
tel.: 067-2130642
e-mail: pila-jb@salezjanie.pl

numer konta bankowego: 87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

Salezjanskie SWM
Salezjanskie SWM

Wydarzenia

Festyn Parafialny
20 czerwca 2010 roku niedzielne popołudnie spędziliśmy bawiąc się na Festynie parafialnym. Był Bieg przełajowy, wata cukrowa oraz śpiew uwielbiający Pana Boga na koniec dnia.
Sport: to bieg przełajowy, piłka nożna, łucznictwo, biegi slalomowe z piłką, skoki na wielkiej piłce, skoki na trampolinie, rzuty karne na czas itp.
Kulinaria: to grilowe kiełbasy białe, kolorowe, kaszanki, ogórki, chleb ze smalcem, wszechobecna cukrowa wata, dostatek kawy, herbaty, czy zimnych napojów.
Uwielbienie rozpoczęliśmy wpólną modlitwą na placu przed Szkołami Salezjańskimi prosząc o bezpieczny przebieg Festynu. W trakcie odyło się nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i msza św. w kaplicy parafialnej. Zakończyliśmy niedzielne świętowanie dwu godzinnym śpiewem uwielbiającym Pana Boga. Moderował naszą modlitwę zespół "Wojownicy Pana i Przyjaciele" pod kierownictwem ks. Artura Dylewskiego SDB.
Boże Ciało
3 czerwca 2010 roku celebrowaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dzięki Panu Bogu mieliśmy ładną pogodę, a świętowanie dobrze przygotowane pomogło nam z radością oddać cześć Bożemu Ciału i cieszyć się piękną modlitwą.

Serdecznie dziękujemy: rodzinom, które przygotowały ołtarze na procesje Bożego Ciała, orszakowi procesyjnemu, ministrantom, zespołowi muzycznemu, dziewczynkom sypiącym kwiatki, wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu dekoracji oraz Panu Nadleśniczemu Adamowi za ofiarowanie brzózek
Imieniny ks. Leszka
2 czerwca 2010 roku modliliśmy się w intencjiks. Leszka. Solenizantowi życzenia złożyli: ks. Proboszcz Jerzy Worek, p. dyr. Julita Zalewska wraz z nauczycielami i uczniami Szkół Salezjańskich, Reprezentanci grup parafialnych, oraz ministranci.
I Komunia św. 2010
23 maja 2010 roku świętowaliśmy uroczystość pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. przez dzieci naszej parafii.

Ewangelizacja na Zamenhofa
22 maja 2010 młodzież SWE opowiadała o Panu Jezusie w słońcu i strugach deszczu.
Diakonat Karola Kubickiego

22 maja w kościele MB Królowej Polski nasz parafianin Karol Kubicki otrzymał święcenia diakonatu z rąk bpa Krzysztofa Zadarko.

W uroczystości uczestniczyło bardzo wiele młodzieży z naszej parafii. Szczególnie cieszy obecność dzieci i młodzieży, która z ks. Michałem Tomczakiem i dorosłymi reprezantatami grup parafialnych wybrali się na uroczystoścjednym autobusem.

Miłym zaskoczeniem była obecność siostry Elżbiety CMW i Magdaleny Baczyńskiej.

W niedzielę wszyscy spotkamy się na Eucharystii o godzinie 9:30.

LSO-promocja na Ministranta Ołtarza
...

Marii Dominiki Mazzarello
13 maja to święto sióstr Córek Maryi Wspomożycieleki w którym wspomina się założycielkę Marię Dominikę Mazzarello. Dziś podzczas uroczystej mszy św. ks. Dyrektor wygłosił kazanie, a po mszy św. p. Marianna Zyśk złożyła Siosrtom serdeczne życzenia na ręce s. Dyrektorki Beaty.

Festyn Parafialny 2010-Przygotowanie
"Festyn Parafialny 2010" odbędzie się 20 czerwca na placu przykościelnym. 11 maja 2010 roku Wspónota Wychowawczo-Duszpasterska zawiązała wspólnotę pilotującą festyn. Rodzielono podstawowe odpowiedzialności. Zbieramy fanty na nagrody. Chętnych zapraszamy do współpracy.

Imieniny ks. Stanisława
...

Imieniny ks. Waldemara
...

Ministranckie Święto Dominika Savio
...

Imieniny ks. Proboszcza
...

Rezurekcja
...

Wigilia Paschalna
...

Wielki Piatek
Liturgia Wielkiego Piątku jest świadectwem jak Bóg-Człowiek wszedł w śmierć, w najbardziej tajemnicze wydarzenie życia człowieka.

Wielki Czwartek
Liturgią Wielkiego Czwartku rozpoczeliśmyświęte Triduum Paschalne. Na początku Wieczerzy Pańskiej Przedstawiciele Grup Parafialnych, Szkół Salezjańskich i modzież złożyła życzenia księżom ze swojej parafii. Po kazaniu ks. proboszcza Jerzego byliśmy świadkami niecodziennego obrzędu obmycia nóg mężczyznom - apostołom.

Pielgrzymka do Włoch
W dniach od 5 do 16 marca 2010 rozpoczęliśmy pielgrzymkę parafialną, której trasa wiodła po znaczących dla nas chrześcijan miejscach związanych z historią i kultem religijnym. Wyjechaliśmy w piątek o godz. 21.00 i po ok. 20 godzinach jazdy dotarliśmy na pierwszy nocleg. Trzeba przyznać, iż przez pierwsze dni aura nie rozpieszczała nas (padał deszcz, śnieg i wiał dość silny jak na tamte warunki klimatyczne wiatr). Jednak to nas nie zrażało – niedogodności pogodowe wynagrodziły nam piękne miejsca, zabytki oraz atmosfera miejsc. Na trasie pielgrzymki odwiedziliśmy Bazylikę M.B Wspomożenia Wiernych w Turynie, grób ks. Bosko, Colle Don Bosko, Asyż i grób św. Franciszka, Padwę – św. Antoniego z Padwy, miejsca kultu związane z Ojcem Pio, Loreto i domek Matki Bożej, San Marino, Monte Casino gdzie odprawiliśmy jedną z naszych Mszy św., Rzym gdzie nawiedziliśmy grób naszego rodaka Jana Pawła II, byliśmy na audiencji z Papieżem Benedyktem XVI w auli Pawła VI, Wenecję i bazylikę św. Marka. To tylko niektóre z miejsc i wydarzeń naszej pielgrzymki. Wieczory spędzaliśmy na odpoczynku w hotelach, a co odważniejsi decydowali się na zwiedzanie miejscowości, w których odpoczywaliśmy. Było wiele wzruszeń i podniosłych chwil. Wśród 50 pielgrzymów bo tylu nas było wszyscy wrócili z bogatym bagażem doświadczeń i wspomnień. Po 12 dniach wróciliśmy do Polski spoglądając na piękne krajobrazy Austrii i Czech. Piła powitała nas piękną pogodą dnia 16 marca ok. godz. 15.00. Na spotkanie po pielgrzymkowe zapraszam wszystkich uczestników dnia 14 kwietnia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, którą odprawimy w intencji pielgrzymów poczym udamy się na wspólną kolację. Szczęść Boże

Droga Krzyżowa 2010
Dziękujemy serdecznie za towarzyszenie w Drodze krzyżowej po ulicach naszej parafii.

Bierzmowanie 2010
Sakramentu Bierzmowania udzielił ks.bp Edward Dajczak

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile