64-920 Piła ul. Libelta 3
tel.: 067-2130642
e-mail: pila-jb@salezjanie.pl

numer konta bankowego: 87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

Salezjanskie SWM
Salezjanskie SWM

Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne

SSW

Spotkania: piątki o godz. 17:00 w oratorium im. Piątki Poznańskiej

Kontakt: ks. Michał Mejer

  • wspólnota liczy 15 osób
  • Opiekunem grupy jest ks. Michał Mejer SDB
  • Liderem grupy Ewa Wiatr
  • Nasza wspólnota powstała we wrześniu 2009r. po tym jak 5 osobowa grupa z naszej parafii pod opieką Ks. Michała Mejera w wakacje udała się na SPE (Salezjańską Pielgrzymkę Ewangelizacyjną). Zarażeni charyzmatem tam panującym zapragnęliśmy by w naszej parafii powstała taka wspólnota. Pod koniec września wraz z grupą Św.Rodziny pojechaliśmy na zjazd. Do tej pory włączyliśmy się w akcje odbywające się w naszym oratorium m.in. animacja Mikołajek dla dzieci, dyskoteki andrzejkowej, przygotowaliśmy także Drogę Krzyżową dla młodzieży oraz włączyliśmy się w służbę przy rekolekcjach dla ZS1 i szkół salezjańskich.
  • Istotną cechą wspólnot SWE jest, że to właśnie sama młodzież przygotowuje i realizuje własne pomysły. W swoich parafiach prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży, animują Msze Świętą, adoracje, czuwania, pomagają w prowadzeniu rekolekcji itp.
  • Służą wszędzie tam gdzie mogą tę pomoc zaoferować. Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne dzielą się na : 1. Salezjańską Pielgrzymkę Ewangelizacyjną (która działa przy naszej parafii) 2. oraz Pustynię Miast.
  • Podstawowym zadaniem wspólnot SPE jest pogłębienie wiary przez zrzeszoną w niej młodzież oraz ewangelizacja wszystkich, których spotykamy na swojej drodze.
Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne Ewangelizacja SSW

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile