64-920 Piła ul. Libelta 3
tel.: 067-2130642
e-mail: pila-jb@salezjanie.pl

numer konta bankowego: 87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

Salezjanskie SWM
Salezjanskie SWM

Zespół Muzyczny "Przymierze"

Zespół Muzyczny

Spotkania: czwartek godzina 18:00 w Oratorium.

Kontakt: ks. Michał Mejer SDB

 

Wspólnota wytworzyła się z zespołu muzycznego, który powstał ok. 1996 roku. Pierwszym opiekunem grupy był ks. Krzysztof Kobiela, potem K. Dariusz Gojko opiekował się zespołem do połowy 2003 r.Od września 2004 roku opieke nad zespołem przejął K. Mirosław Wierzbicki i przekazał tą opiekę w marcu 2005 roku S.Elżbiecie Kmet CMW.

Spotkania odbywały się w małej salce przy plebanii. Początkowo była to grupa kilkuosobowa, która z czasem zaczęła się rozrastać. Zaczynano wówczas od instrumentu jakim jest gitara.

Młodzieżowy Zespół Muzyczny zajmował i nadal zajmuje się animacją muzyczną mszy św. młodzieżowej. Do jego zadań należy również animowanie pierwszych piątków miesiąca, nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Apeli Maryjnych, czy rekolekcji Wielkopostnych i Bożonarodzeniowych.

Zespół przygotowywał muzycznie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej ( od roku funkcja ta przekazana została Scholi dziecięcej)

Obecnie kontynuuje przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania poprzez miesięczne Msze dla tej grupy i oprawę muzyczna tych Uroczystości Sakramentu Bierzmowania

Dzięki pomocy Sióstr Salezjanek grupa ta od ok.6 lat przygotowuje oprawę muzyczną do Triduum, a ostatnimi czasy także Boże Ciało, czy Pasterkę.

Do „dorobku” grupy można również dopisać 2 koncerty ewangelizacyjne w roku 2005 w parafii pw. Św. Jana Bosko i parafii pw. Św. Antoniego w Pile.

Obecnie w zespole jest ponad 20 osób , które starają się rozwijać wokalnie i instrumentalnie. Korzysta z instrumentów muzycznych takich jak: Gitary klasyczne z przymiarkami do gitary elekrycznej , bas, bongosy, flet, tamburyno, grzechotka.

Zespół również rozwija się duchowo poprzez udział w rekolekcjach, warsztatach spotkaniach modlitewnych.

Obecny skład zespołu przeżywał w grudniu 2006 r. swoje wspólnotowe warsztaty integracyjno – muzyczne w duchu uwielbienia Pana , a na początku maja 2007 wspólnotowe rekolekcje prowadzone przez Strumienie Wody Żywej - wspólnotę działającą w tej samej parafii. Każda taka forma przyczynie się nie tylko do rozwoju duchowego członków ale również do wzajemnej współpracy pomiędzy poszczególnymi grupami parafialnymi.

Członkowie Zespołu sami o sobie mówią, że tworzą wspólnotę która modlitwą wielbi Pana i pomaga innym Go poznawać.

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile