64-920 Piła ul. Libelta 3
tel.: 067-2130642
e-mail: pila-jb@salezjanie.pl

numer konta bankowego: 87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

Salezjanskie SWM
Salezjanskie SWM

Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła, 1 sierpnia 2010 roku

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca. Dzisiaj po Mszy wieczornej, około godz. 19.00, będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów wędrujących do Częstochowy. Brakuje nam jeszcze 80 noclegów dla pielgrzymów. Prosimy o zgłaszanie adresów.
 2.  
  Dzisiaj rozpoczyna się w Skrzatuszu Piesza Pielgrzymka Koszalińsko-Kołobrzeska do Częstochowy. Uroczystą Mszę św. o godzinie 12.30 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. Przesłaniem tegorocznej pielgrzymki jest hasło „Bądźmy świadkami miłości”.
 3.  
  Rozpoczynając sierpień, dziękujemy Bogu za jego opiekę nad naszą Ojczyzną w wielkich chwilach naszej historii – za Cud nad Wisłą w 1920 roku, za bohaterów Powstania Warszawskiego, za pokojowo zakończone strajki na Wybrzeżu w 1980 r. W tym tak szczególnym miesiącu Kościół wzywa nas do ofiarowania Bogu abstynencji. Uczyńmy zatem wszystko, aby wspomnienie rocznic sierpniowych łączyło nas w walce z alkoholizmem i przyniosło trwałe owoce trzeźwości.
 4.  
  We wtorek, 3 sierpnia, o godzinie 17.30 wypominki oraz różaniec za zmarłych, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 5.  
  W środę, 4 sierpnia, Kościół wspomina Św. Jana Marie Vianneya, proboszcza z francuskiego Ars. Jest patronem wszystkich kapłanów. Wpatrując się w pełne pokuty i modlitwy życia świętego z Ars, pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów.
 6.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 7.  
  W piątek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, pamiątkę wydarzenia, gdy Chrystus na górze Tabor objawił swoje bóstwo wybranym apostołom. Świętując tamto wydarzenia, uświadamiajmy sobie, że każda Msza św. jest wejściem na Górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.
 8.  
  W piątek, 6 sierpnia, Mszą świętą o godzinie 18.00 w parafii św. Antoniego w Pile rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński Weekendowy. Zakończenie Kursu w niedzielę, 8 sierpnia po Mszy św. o godz. 13.00.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 8 sierpnia, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła.
 10.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy wieli łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

XVII Niedziela Zwykła, 25 lipca 2010 roku

 1.  
  Trwają wakacje. Pod widzialnymi postaciami chleba i wina Jezus uobecnia się w określonym miejscu i czasie, pozwalając każdemu człowiekowi, gdziekolwiek by nie był, na nawiązanie z Nim osobistego kontaktu. Pamiętajmy w czasie wakacyjnych wędrówek o Jego obietnicy: „ Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata”, która spełnia się w szczególny sposób w sakramencie Eucharystii. W czasie wakacji nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
 2.  
  Dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych. Zawierzmy mu wszystkich kierowców, aby na trasach swego pielgrzymowania zachowali mądrość widzenia ludzkich spraw, aby zawsze chronili i pomagali . Po Mszy wieczornej przed kaplicą parafialną odbędzie się poświęcenie samochodów i motocykli.
 3.  
  Jutro w liturgii Kościoła wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny, Joachima i Annę, żyjących darem Przymierza i oczekujących na Mesjasza. Wpatrując się w ich postacie, pamiętajmy o naszej wierności Bogu w prostych i zwyczajnych okolicznościach życia, a nade wszystko uczmy się wdzięczności wobec naszych rodziców.
 4.  
  W środę o godz. 17.30 nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 5.  
  W sobotę, 31 lipca, wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy wieczornej ucałowanie relikwii Świętego.
 6.  
  Drodzy Parafianie prosimy o zgłaszanie do zakrystii lub kancelarii adresów na noclegi z 1 na 2 sierpnia dla pielgrzymów udających się w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na Jasną Górę. Potrzebujemy dla ok. 140 osób miejsc noclegowych. Do dzisiejszej niedzieli zgłoszono tylko 5 miejsc noclegowych dla 10 osób. Pielgrzymi przybędą do naszej parafii w niedzielę, 1 sierpnia, około godziny 19.00. Dziękujemy w imieniu pielgrzymów za zrozumienie i okazaną pomoc. Bóg zapłać.
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza w intencjach Członków Żywego Różańca.
 8.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy wieli łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

XV Niedziela Zwykła, 11 lipca 2010 roku

 1.  
  1.Człowiek żyjący w duchu ofiary Chrystusa czuje się powołany do naśladowania Go również w niesieniu pomocy cierpiącym. Wykorzystajmy czas wakacji, urlopów na podejmowanie również wielkodusznych inicjatyw dla dobra tych, którzy cierpią, czując się osamotnieni i zapomniani.
 2.  
  W piątek, 16 lipca, w liturgii Kościoła wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. W 1251 roku Matka Boża objawiająca się św. Szymonowi Stockowi obiecała opiekę tym, którzy będą nosić szkaplerz karmelitański. Wpatrzeni w przykład Maryi upraszajmy potrzebne łaski dla tych, którzy zagubili się w życiu i odwrócili się od Boga.
 3.  
  Prosimy o zgłaszanie do zakrystii lub kancelarii adresów na noclegi dla pielgrzymów wędrujących do Częstochowy.
 4.  
  Dziękujemy za ofiary składane na tacę, a przeznaczone na budowę kościoła.
 5.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

XIV Niedziela Zwykła, 4 lipca 2010 roku

 1.  
  Trwają wakacje. Przeżycie czasu wolnego w harmonii z Bogiem i z drugim człowiekiem, z otaczającą nas przyrodą, przemyślenie swojego stosunku do Boga, uregulowanie trudnych spraw życiowych, usunięcie napięcia – to ogólna recepta na czas wolny. Wszystkim Parafianom pragniemy życzyć wakacji z Bogiem i wakacji z rodziną.
 2.  
  W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o codziennej modlitwie i o świętowaniu Dnia Pańskiego – niedzieli. To najważniejszy dzień tygodnia. Kiedy szczególnie uroczyście i we wspólnocie celebrujemy Eucharystię. Pamiętajmy aby latem na Msze św. przychodzić w godnym stroju.
 3.  
  W I Wtorek miesiąca o godzinie 17.30 różaniec z wypominkami za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 4.  
  Nabożeństwo do Matki Bożej w środę o godzinie 17.30, a do Serca Pana Jezusa w piątek o godzinie 17.30.
 5.  
  W czwartek, 8 lipca, w liturgii Kościoła wspominamy św. Jana z Dukli, urodzonego około 1414 roku na Podkarpaciu. Niech św. Jan i dzisiaj pozostaje dla wielu przykładem bezgranicznego poświęcenia się służbie Bogu i ludziom.
 6.  
  Nasza parafia została ponownie zaproszona o zakwaterowanie w dniu 1 sierpnia ok. 140 pielgrzymów wędrujących do Częstochowy. Prosimy Parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 7.  
  W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła parafialnego.
 8.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 9.  
  W minionym tygodniu odeszł do Pana
  Edmund Kin
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

XIII Niedziela Zwykła, 27 czerwca 2010 roku

 1.  
  Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechu nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze.
 2.  
  Dziękujemy Ks. Michałowi Mejerowi, głównemu organizatorowi festynu, współbraciom salezjanom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie festynu parafialnego. Dziękujemy tym, którzy pomogli sfinansować koncert zespołu z Bydgoszczy oraz wszystkim osobom, którzy włożyli dużo pracy, serca aby festyn był sukcesem: Salezjanom Współpracownikom, Kręgowi Biblijnemu, Caritasowi, młodzieży i wielu indywidualnym osobom. Bóg zapłać.
 3.  
  Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na kolonie, obozy i urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Niech będzie to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia. Nie zapominajmy w czasie wakacji o niedzielnej Eucharystii i o codziennej osobistej modlitwie. Życzymy radosnych i udanych wakacji.
 4.  
  We wtorek, 29 czerwca, w Kościele obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszych modlitwach prośmy, abyśmy tak jak oni stawali się uczniami i misjonarzami Chrystusa w naszych czasach. Msze z kazaniami o godzinie 7.00 i 18.00.
 5.  
  W czasie wakacji nie będzie Mszy w niedzielę o godzinie 15.00. Natomiast kancelaria parafialna czynna będzie tylko po południu : w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16.00 do 17.30.
 6.  
  W środę, 30 czerwca, zakończenie nabożeństw czerwcowych i wspomnienie Św. Jana Bosko. Po Mszy wieczornej ucałowanie relikwii Świętego.
 7.  
  W tym tygodniu, 2 lipca, przypada I Piątek miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30.
 8.  
  W przyszłą niedziele, 4 lipca, o godzinie 10.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca.
 9.  
 10.  
  W piątek 2 lipca o godz. 19.00 w Sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym przy parafii św. Rodziny odbędzie się promocja książki dra Sławomira Cenckiewicza – „Anna Solidarność” o legendarnej działaczce „Solidarności” – Annie Walentynowicz, która 10 kwietnia br. zginęła w tragedii smoleńskiej. Spotkanie poprowadzi ks. Jarosław Wąsowicz. Podczas promocji można będzie nabyć książkę. Będzie ona jednocześnie inauguracją działalności Pilskiego Klubu „Gazety Polskiej”. Serdecznie zapraszamy!
 11.  
  Nasza parafia została ponownie zaproszona o zakwaterowanie w niedzielę, 1 sierpnia, około 140 pielgrzymów wędrujących do Częstochowy. Prosimy o zgłaszanie adresów do zakrystii lub do kancelarii.
 12.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom Tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Pawłowi Cieślikowi, życzymy wielu łasko od Boga, opieki Wspomożycielki Wiernych na dalszej drodze życia. Dołączamy dar modlitwy.
 13.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Renata Pufahl, żyła 44 lata, ul. Radosna
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XII Niedziela Zwykła, 20 czerwca 2010 roku

 1.  
  Dzisiaj od godziny 15.00 zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież na kolejny Festyn Parafialny. Program festynu zamieszczony jest na plakatach. Pieniądze z loterii przeznaczone zostaną na półkolonie dzieci z naszej parafii.
 2.  
  Zapraszamy na koncert zespołu „ Wojownicy Pana i Przyjaciele”, który odbędzie się dzisiaj po festynie o godzinie 19.00 w nowym kościele. Koncert ma charakter chrześcijańskiego uwielbienia.
 3.  
  Serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej Pana Tomasza Kędzierskiego, który ostatnio pracował w Lądzie nad Wartą, Pan Tomasz jest salezjaninem, bratem zakonnym. Naszemu Współbratu życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki i św. Jana Bosko w pracy salezjańskiej w Pile. Zapewniamy o naszych modlitwach.
 4.  
  Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Dla wielu był to czas wzmożonego wysiłku i trudu ale i zarazem czas nowych odkryć, osiągnięć i przeżyć. Podziękujmy razem ofiarą Mszy św. za otrzymane dobro, za nauczycieli, katechetów ,wychowawców i pracowników szkoły.
 5.  
  Msze św. dziękczynne na zakończenie roku szkolnego zostaną odprawione: dla kl. III Gimnazjum Salezjańskiego w czwartek ( 24.06) o godz. 11.00, dla Gimnazjum Salezjańskiego w piątek ( 25.06) o godz. 10.00, a dla Liceum Salezjańskiego o godz. 9.00. Natomiast dla Zespołu Szkól nr 1: Szkoła Podstawowa w środę (23.06) o godz. 10.30, kl. I i II Gimnazjum w czwartek (24.06) o godz. 9.30 i kl. III w czwartek o godz.15.30. Przed każdą Msza św. okazja do spowiedzi.
 6.  
  W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Podczas Mszy św. będziemy się modlić za wszystkich ojców z naszej parafii, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 7.  
  W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela oraz wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 8.  
  Dziękujemy za ofiary składane do puszek na kształcenie w diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Kazimierz Wrona, żył 84 lata, Piła, ul. Obornicka
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

XI Niedziela Zwykła, 13 czerwca 2010 roku

 1.  
  Dzisiaj na Mszę święta o godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania oraz ich rodziców. Jest to ostatnie spotkanie przed wakacjami.
 2.  
  Dzisiaj Msza święta o godz. 18.00 w intencji Członków Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Po Mszy spotkanie i konferencja w oratorium.
 3.  
  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w naszej parafii o godzinie 17.30.
 4.  
  W liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: - w poniedziałek ( 14.06) bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika - we wtorek ( 15.06) bł. Jolanty, zakonnicy - w czwartek ( 17.06) św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 5.  
  W sobotę, 19 czerwca, zakończenie Roku Kapłańskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów, prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na dalszej drodze życia kapłańskiego.
 6.  
  W przyszłą niedzielę, 20 czerwca, zapraszamy wszystkich parafian na festyn parafialny. Rozpoczęcie festynu o godzinie 14.30.
 7.  
  W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godzinie 15.00.
 8.  
  Dziękujemy za ofiary składane za tace przeznaczone na budowę kościoła. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 9.  
  Nasza parafia organizuje półkolonie letnie dla dzieci w terminie od 5 do 16 lipca 2010 r. Zapisy i informacje u Ks. Michała Mejera.
 10.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Krzysztof Wołczyński, żył 45 lat, Piła, ul. Zatorska 20
  Śp. Elżbieta Kamińska, żyła 55 lat, Piła, ul. Wiosny Ludów 33
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

X Niedziela Zwykła, 6 czerwca 2010 roku

 1.  
  Dziś Dzień Dziękczynienia - duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny dziękujemy Bogu za beatyfikację Ks. Jerzego Popiełuszki, która wpisana jest w zakończenie Roku Kapłańskiego i jest, w pewnym sensie dopowiedzeniem, że dziś trzeba być wiernym Chrystusowym do końca. Ks. Jerzy był wierny Bogu, ludziom i ideałom – niezłomnie, aż do męczeńskiej śmierci. Ta jego postawa jest dziś cennym świadectwem i zobowiązuje nas do wierności podjętym zobowiązaniom, czy to małżeńskim, rodzinnym czy kapłańskim i zakonnym, czy wreszcie wartościom. Niech Błogosławiony Ks. Jerzy będzie Patronem w trudnych zmaganiach o jakość życia.
 2.  
  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy: rodzinom, które przygotowały ołtarze na procesje Bożego Ciała, orszakowi procesyjnemu, ministrantom, zespołowi muzycznemu, dziewczynkom sypiącym kwiatki, wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu dekoracji oraz Panu Nadleśniczemu Adamowi za ofiarowanie brzózek.
 3.  
  W najbliższy czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się błogosławieństwo wianków i ziół. Po Mszy wieczornej procesja eucharystyczna.
 4.  
  W piątek, 11 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W przebitym Sercu kontemplujemy synowskie posłuszeństwo Jezusa oraz braterską miłość do ludzi, których „ do końca umiłował „( J 13,1). Msze z kazaniami o godz. 7.00 i 18.00.
 5.  
  W sobotę Pan Rafał Kruszczyński i Pan Marcin Labuda zakończyli okres aspirantatu w naszej wspólnocie zakonnej. Dziękujemy im za zaangażowanie i pomoc w parafii, w szkole i naszym domu zakonnym. Życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi i św. Jana Bosko na dalszej drodze powołania salezjańskiego. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 6.  
  W miesiącu maju na konto parafialne wpłynęły ofiary: 1 x 300 zł, 5 x 50 zł i 1x 100 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane do puszek przeznaczone ma budowę świątyni Opatrzności Bożej i na Wyższe Seminarium Duchowe w Koszalinie. W przyszłą niedziele ofiary składane na tace przeznaczone będą na budowę kościoła.
 7.  
  Informujemy Parafian, że do puszek na powodzian zebraliśmy 4.100 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 8.  
  Nasza parafia organizuje jak co roku półkolonie letnie dla dzieci w terminie od 5 do 16 lipca 2010 r. Zapisy i informacje u Ks. Michała Mejera.
 9.  
  W środę, 9 czerwca, w kościele św. Rodziny o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za beatyfikację Ks. Jerzego Popiełuszki. Po tej Mszy o godz. 19.30 w Pilskim Domu Kultury będzie miał miejsce koncert dziękczynienia barda gdańskiego Leszka Kołakowskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 10.  
  W piątek, 11 czerwca, w kościele św. Rodziny o godz. 17.00 odbędzie się koncert Ewangelizacyjnego zespołu „Mocni w Duchu” z Łodzi. Wstęp wolny. Po koncercie będzie procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 11.  
  Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Pile zaprasza na festyn parafialno-rodzinny, który odbędzie się w dniu 13 czerwca 2010 r. w godzinach od 13.30 do 18.00 na osiedlu Zielona Dolina. Przewidziane są liczne atrakcje , dobra zabawa i smaczne jedzenie. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych na dalszej drodze życia.
 13.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Irena Miler, żyła lat 83, Piła, ul. Zamenhofa
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Niedziela Trójcy Świętej, 30 maja 2010 roku

 1.  
  Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy stawia nas wobec tajemnic i bogactwa wewnętrznego życia Boga. Bóg stwarza nas z miłości, Syn z miłości wydaje się za nasze zbawienie, z miłości Duch Święty dopełnia naszego uświęcenia. Poprzez chrzest w imię Trójcy Przenajświętszej w sakramentalny sposób zanurzamy się w tej miłości. Zadbajmy zatem w naszej wierze o uznanie „ jedności Osób Bożych w potędze ich działania”.
 2.  
  Dzisiaj dzieci z kl. III na Mszy św. o godz. 12.30 obchodzą rocznicę I Komunii św. Módlmy się w ich intencjach, aby zawsze kochały Boga i kroczyły drogą Bożych Przykazań.
 3.  
  W poniedziałek, 31 maja, wspomnienie św. Jana Bosko, po Mszy wieczornej ucałowanie relikwii Świętego. Jutro kończymy odprawianie nabożeństw majowych i Apeli Jasnogórskich. Dziękujemy grupom parafialnym za przygotowanie Apeli Jasnogórskich.
 4.  
  We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w naszej parafii o godzinie 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 5.  
  We wtorek, 1 czerwca, o godz. 17.30 wypominki, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 6.  
  We wtorek, 1 czerwca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamietajmy w modlitwie o naszych dzieciach.
 7.  
  W środę, 2 czerwca, imieniny obchodzi Ks. Leszek Głuchowski. Solenizanta uczcimy i życzenia złożymy na Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie na te Mszę zapraszamy.
 8.  
  W czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i o godz. 16.00 ( ta Msza zostanie odprawiona w nowym kościele). Po tej Mszy wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Próby w poniedziałek ( 31.05) i wtorek ( 1.06) o godzinie 17.00 przed kaplicą parafialną. Prosimy także o zorganizowanie asysty procesyjnej, o przygotowanie baldachimu i chorągwi. Prosimy o przyozdobienie okien i domów nie tylko na trasie procesji Bożego Ciała. Procesja rozpocznie się ok. godz. 16.50 i przejdzie ulicami: Libelta, Siemiradzkiego, Wiosny Ludów, Brzozową i Trzcianecką.
 9.  
  W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8.00, spowiedź dla dzieci od godz. 16.15, Msza św. o godz. 16.40. Spowiedź dla młodzieży od godz. 19.00, Msza św. o godz. 19.15. Na tę Mszę zapraszamy młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
 10.  
  W przyszłą niedzielę, 6 czerwca 2010 roku, w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszki oraz Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za nowego błogosławionego. Tego dnia będzie trwała zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 11.  
  W przyszłą niedzielę, 6 czerwca, konferencja i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 10.30, Msza w intencji Członków Żywego Różańca o godzinie 11.00.
 12.  
  Pragniemy poinformować, że I Komunia w naszej parafii w 2011 roku odbędzie się w niedzielę, 15 maja, o godzinie 11.00.
 13.  
  Dziękujemy za ofiary składane do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź. Bóg zapłać.
 14.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, a szczególnie naszemu Współbratu Ks. Leszkowi Głuchowskiemu, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych w dalszym życiu. Dołączamy dar modlitwy.

Zesłanie Ducha Świętego, 23 maja 2010 roku

 1.  
  Dzisiejszą uroczystością, Zesłaniem Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny i rozpoczyna się Okres Zwykły. Kościół uroczyście wspomina dziś i na nowo przeżywa niezwykłe wydarzenie Pięćdziesiątnicy, które wyznacza początek jego powszechnej misji ewangelizacji. Dlatego wraz z całym Kościołem pragniemy na nowo prosić słowami Jana Pawła II: „ Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”.
 2.  
  Dzisiaj dzieci z klas II na Mszy św. o godz. 11.00 pierwszy raz przyjmą do swego serca Pana Jezusa w Komunii św. Módlmy się w ich intencjach, aby zawsze kochały Boga, zachowywały Jego przykazania i były Mu wierne.
 3.  
  Dzieci przychodzą przez cały „Biały Tydzień” w strojach komunijnych na Mszę św. o godz. 18.00.
 4.  
  Dzisiaj w parafii Wspomożycielki Wiernych odpust. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 5.  
  W sobotę, 22 maja, nasz parafianin kl. Karol Kubicki otrzymał świecenia diakonatu. Diakonowi Karolowi życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 6.  
  W poniedziałek, 24 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w naszej, salezjańskiej parafii uroczystość Wspomożycielki Wiernych. Msze z kazaniami o godz.7.00 i 18.00.
 7.  
  We wtorek, 25 maja, o godz. 19.00 w nowym domu zakonnym odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej oraz osób zaangażowanych w organizacje festynu parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
 8.  
  W środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o żyjących matkach, aby Bóg błogosławił im i zachowywał je w zdrowiu , a zmarłe matki obdarzył życiem wiecznym.
 9.  
  W sobotę, 29 maja 2010, w auli szkolnej w Pile ul. Demowskiego 4 odbędzie się otwarta konferencja: “Ale nas zbaw ode złego“, dotycząca zagrożeń związanych z “new age”.  Prelegentami będą: ks. Maciej Sarbinowski – egzorcysta, duszpasterz i wykładowca akademicki, Robert Tekieli – dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor cyklu “Jarmark cudów”,  encyklopedii ” New age dla chrześcijanina”, publikujący w “Don Bosko” i Leszek Dokowicz – producent filmów dokumentalnych, współtwórca filmów “Egzorcyzmy Anneliese Michel” i “Duch”, ekspert w dziedzinie korzeni, ideologii i zniewolenia przez muzykę techno.
 10.  
  W przyszłą niedzielę, 30 maja, na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci z klas III na przeżycie rocznicy I Komunii św. Spowiedź dzieci w piątek, 28 maja, od godz. 16.00 w kapicy parafialnej.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 12.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  - śp. Jacek Gruntkowski, żył 42 lata, zam. Piła, ul. Motylewska 9
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Wniebowstąpienie Pańskie, 16 maja 2010 roku

 1.  
  Dzisiaj świętujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest dla całego Kościoła i ludzkości motywem głębokiej radości. Wniebowstąpienie Chrystusa jest zadatkiem i gwarancją wywyższenia i wyniesienia do chwały natury ludzkiej. Bóg pragnie wskazać nam kierunek naszego ziemskiego pielgrzymowania i przypomina, że Chrystus jest Przewodnikiem w drodze do nieba.
 2.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Z tej okazji w czwartek, 20 maja, w kościele św. Rodziny o godz. 16.00 zostanie uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. Natomiast o godz. 18.00 w Pilskim Domu Kultury odbędzie się okolicznościowa akademia. Serdecznie zapraszamy.
 3.  
  W sobotę, 22 maja, w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jastrowiu na Mszy św. o godz. 11.00 nasz parafianin, kl. Karol Kubicki otrzyma święcenia diakonatu. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, a dla kl. Karola prośmy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Msza św. w intencji Diakona Karola zostanie odprawiona w niedzielę, 23 maja, o godzinie 9.30.
 4.  
  Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych o godz.17.30, połączona z nabożeństwem majowym.
 5.  
  Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna zaprasza młodzież z naszej parafii na spotkanie ewangelizacyjne na boisku przy Osiedlu Zamenhofa w sobotę, 22 maja , od godziny 17.00.
 6.  
  Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, 23 maja, o godz. 11.00 w nowym kościele. Spowiedź dla dzieci oraz rodziców w sobotę, 22 maja, od godz. 16.00 w nowym kościele.
 7.  
  W kwietniu na konto bankowe na budowę kościoła wpłynęły ofiary: 1 x 200 zł, 1 x 1000 zł, 4 x 50 zł, 1 x 500 zł i 1 x 20.000 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8.  
  Parafia Św. Antoniego w Pile organizuje w sobotę, 29 maja 2010 r., majówkę rowerową do Skrzatusza. Wyjazd sprzed kościoła św. Antoniego o godz. 9.00. W programie: przyjazd do sanktuarium, smaczny posiłek, śpiew i zabawa, Msza święta oraz powrót do Piły.
 9.  
  Rocznica I Komunii świętej odbędzie się w niedzielę, 30 maja, na Mszy św. o godz. 12.30 w kaplicy parafialnej.
 10.  
  Zapowiadamy już wcześniej Festyn parafialny, który odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca 2010 r., od godz. 14.00. Wśród różnych atrakcji dla dzieci i młodzieży będzie także loteria fantowa. Prosimy Parafian o ofiarowanie fantów i przynoszenie ich do Ks. Michała Mejera.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg błogosławi Wam każdego dnia.

VI Niedziela Wielkanocna, 9 maja 2010 roku

 1.  
  Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy konferencja do rodziców.
 2.  
  Dzisiaj Msza św. o godz. 18.00 w intencji Salezjanów Współpracowników, po Mszy zebranie w oratorium.
 3.  
  Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 17.30, a Apele Jasnogórskie o godz. 21.00.
 4.  
  Od poniedziałku do środy, w tzw. dni krzyżowe modlimy się o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące. Niech wspólnota modlitwy uprasza nam dostatek chleba i chroni od gradu, suszy, powodzi, głodu , ognia i wojny.
 5.  
  We wtorek, 11 maja, o godz. 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Na spotkaniu omówimy przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę, 6 czerwca 2010 r.
 6.  
  W czwartek, 13 maja, wspominamy rozpoczęcie objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 r. oraz 29. rocznicę zamachu na Sługę Bożego Jana Pawła II. Zawierzmy swoje życie, tak jak papież, Bogu i Maryi i idźmy przez życie z ufnością.
 7.  
  W czwartek, 13 maja, Siostry Salezjanki obchodzą uroczystość swojej Założycielki, Św. Marii Dominiki Mazzarello. Msza św. w intencji Sióstr zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 8.  
  W piątek, 14 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. vW sobotę, 15 maja, rozpoczynamy nowennę przygotowującą nas do uroczystości Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, którą uczcimy 24 maja.
 10.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na budowę kościoła.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg błogosławi Wam każdego dnia.
 12.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Renata Błochowiak, żyła 66 lat, zam. Piła, ul. Słoneczna
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

V Niedziela Wielkanocna, 2 maja 2010 roku

 1.  
  Dzisiaj o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
 2.  
  W poniedziałek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Gromadząc się w naszych świątyniach oddajmy cześć Tej, która od tylu wieków ochrania naszą Ojczyznę płaszczem macierzyńskiej opieki. Mówiąca do nas z Jasnogórskiej Kany wiązała nas ze swoim Synem i przypominała o przymierzu, jakie Bóg zawarł z nami w sakramencie chrztu. Szła z nami po naszych drogach i bezdrożach. Dziś także uczy nas wiary i miłości. Rozkład Mszy niedzielny( nie będzie Mszy o godz.15.00). W czasie Mszy odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski Matce Bożej. Uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 3.  
  W poniedziałek, 3 maja, przypada Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja (219. rocznica). Módlmy się za naszą Ojczyznę, za rządzących i tworzących prawo, aby zawsze na uwadze mieli sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków.
 4.  
  We wtorek, 4 maja, w liturgii Kościoła wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona hutników i strażaków. W liturgii będziemy prosić Boga aby przez wstawiennictwo św. Floriana uchronił nas od nieszczęść, jakie niesie ze sobą ogień. Tego dnia o godz. 17.30 wypominki, a o godz. 18.00 Msza za zmarłych. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 5.  
  We wtorek, 4 maja, rozpoczynają się egzaminy maturalne. Msza w intencji maturzystów zostanie odprawiona o godz. 8.00. Wszystkim maturzystom życzymy wielu łask od Boga i światła Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych.
 6.  
  W środę, 5 maja, obchodzi swoje imieniny Ks. Waldemar Łachut. Solenizanta uczcimy i życzenia złożymy na Mszy św. o godz. 18.00.
 7.  
  W czwartek, 6 maja, obchodzimy święto Św. Dominika Savio, wychowanka Ks. Bosko, Patrona Ministrantów oraz Patrona Gimnazjum Salezjańskiego. Uroczysta Msza św. dla gimnazjum salezjańskiego zostanie odprawiona o godz. 10.00 w kaplicy parafialnej.
 8.  
  W I Piątek, 7 maja, odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15, Msza św. o godz. 16.40. Spowiedź dla młodzieży o godz. 19.00, Msza św. o godz. 19.15.
 9.  
  W sobotę, 8 maja, czcimy liturgii Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Wierność prawdzie przypieczętował męczeńską śmiercią. Prośmy w tym dniu szczególnie o dar odważnej i konsekwentnej wiary. Tego dnia obchodzi swoje imieniny Ks. Stanisław Boguski. Solenizanta uczcimy i życzenia złożymy na Mszy św. o godz. 18.00.
 10.  
  W sobotę, 8 maja, o godz. 19.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile odbędzie się spotkanie modlitewne dla młodzieży. Spotkaniu będzie przewodniczył Ks. Biskup Edward Dajczak.
 11.  
  Pragniemy poinformować , że KAROL JÓZEF KUBICKI, syn Tadeuszai Krystyny z domu Ciach, ur. 2 czerwca 1985 roku w Pile, zam. W Pile, ul. Limanowskiego 4, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, pragnie przyjąć ŚWIĘCENIA DIAKONATU. Kandydata polecamy modlitwom wiernych. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń diakonatu, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić o tym Księdza Proboszcza. Należy przy tym pamiętać, że rzucenie na kogokolwiek niesłusznych podejrzeń lub posądzeń jest grzechem ciężkim.
 12.  
  W przyszłą niedzielę, 9 maja, Mszą św. o godz. 16.00 w parafii św. Antoniego w Pile rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. Całość kursu obowiązuje 11 spotkań, odbywających się w poniedziałki, środy i piątki o godz.18.00.
 13.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek na „Chleb św. Antoniego”. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła.
 14.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Waldemarowi i Ks. Stanisławowi, życzymy zdrowia, wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki i św. Jana Bosko na dalszej drodze życia. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 15.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Zygmunt Lewiński, żył 81 lat, zam. Piła, ul. Brzechwy
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

IV Niedziela Wielkanocna, 25 kwietnia 2010 roku

 1. Dzisiejsza niedziela, odsłaniająca Jezusa jako Dobrego Pasterza, jest przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Prośmy Boga w rozpoczynającym się Tygodniu Modlitw o Powołania aby wzbudził w sercach młodych ludzi odwagę do pójścia za Nim.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. z kazaniem dla małżonków i rodziców.
 3. W piątek , 30 kwietnia, o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jan Bosko, a po Mszy wieczornej ucałowanie relikwii Świętego.
 4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, któremu patronuje Maryja, Matka Zbawiciela. Będziemy Ją pozdrawiać codziennie w czasie nabożeństw majowych o godz. 17.30 oraz Apeli Jasnogórskich o godz. 21.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci , młodzież i dorosłych.
 5. Grupy parafialne przygotowujące Apele Jasnogórskie: poniedziałek-Krąg Biblijny, wtorek-Chór parafialny, środa-Żywy Różaniec, czwartek-Kościół Domowy, piątek-Salezjanie Współpracownicy, Sobota-Zespół muzyczny, niedziela-Caritas.
 6. W tym tygodniu, 1 maja, przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Złóżmy w tym dniu przed ołtarzem nasze osiągnięcia zawodowe, plany, marzenia, aby wstawiennictwo św. Józefa pomogło nam na nowo zauważyć wartość trudu rąk i umysłów włączonych w dzieło zbawienia.
 7. Parafie salezjańskie, 3 maja 2010 roku o godz. 19.00, zapraszają wszystkich tegorocznych maturzystów na Mszę Świętą do kościoła Św. Rodziny, w czasie której będziemy modlić się w Waszych intencjach. Po Mszy św. każdemu maturzyście zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo.
 8. Wszystkim Drogim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Inspektorowi Markowi Chmielewskiemu, życzymy zdrowia, wielu łask od Boga, opieki Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Boska na dalszej drodze życia. Dołączamy dar modlitwy.
 9. W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Helena Muszyńska, żyła 16 dni, zam. Piła, ul. Wiosny Ludów
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

III Niedziela Wielkanocna, 18 kwietnia 2010 roku

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. zebranie wszystkich rodziców.
 2. Dzisiaj, 18 kwietnia, przypada II Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona Tydzień Biblijny, czyli szczególny czas odkrywania Pisma św. poprzez lekturę Biblii, celebracje Słowa Bożego i modlitwę jej fragmentami. Zachęcamy do lektury Pisma św. w gronie rodzinnym. Zwłaszcza do przybliżania go dzieciom.
 3. W środę, 21 kwietnia, Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji Członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
 4. W środę o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 5. W czwartek, 22 kwietnia, na Mszy św. o godz. 18.00 złożymy życzenia imieninowe Ks. Proboszczowi Jerzemu. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św.
 6. W piątek, 23 kwietnia, przypada uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Salezjańskiej Inspektorii z siedzibą w Pile. Tego dnia nie ma postu, można spożywać pokarmy mięsne.
 7. W sobotę, 24 kwietnia, w kościele św. Rodziny obchodzić będziemy święto naszej Inspektorii. O godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w czasie której nastąpi przekazanie władzy w naszej Inspektorii. Ustępującego Ks. Inspektora Zbigniewa Łepkę zastąpi Ks. Marek Chmielewski. Prosimy o modlitwy w intencji rozpoczynającego kadencję Ks. Inspektora Marka Chmielewskiego.
 8. W sobotę, 24 kwietnia wspomnienie Marki Bożej Wspomożycielki Wiernych, nabożeństwo maryjne o godz. 17.30, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask od Boga i opieki Wspomożycielki Wiernych. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 10. W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Jan Ciechomski, żył 93 lata, zam. Piła, ul. Rogozińska
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 10 kwietnia 2010 roku

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w głębię miłosierdzia Bożego. Miłosiernemu Bogu polecamy tragicznie zmarłego Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkie osoby jemu towarzyszące, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiaj obchodzimy święto patronalne Caritas Polska. O godz. 16.00 w nowym domu parafialnym odbędzie się zebranie członków Caritas. Wszystkim członkom naszej Caritas parafialnej życzymy wielu łask od Boga, siły i zapału w posługiwaniu na rzecz biednych i potrzebujących pomocy. Dziękujemy za ofiarowany czas, trud i poświęcenie.
 3. Dzisiejsza zbiórka do puszek przed kaplicą przeznaczona jest na cele charytatywne. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Dzisiaj w parafii Miłosierdzia Bożego odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12.30.
 5. We wtorek, 13 kwietnia, o godzinie 19.00 w nowym domu parafialnym odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
 6. W środę, 14 kwietnia, na Mszę św. o godzinie 18.00 zapraszamy uczestników pielgrzymki do Rzymu. Po Mszy odbędzie się spotkanie w oratorium.
 7. W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 8. W piątek, 16 kwietnia, przypada 83. rocznica urodzin Ojca świętego Benedykta XVI. Polecajmy Bogu Jego posługę pasterską wobec całego świata w naszych modlitwach.
 9. W marcu na konto bankowe na budowę kościoła wpłynęły ofiary: 4 x 50 zł, 1 x 100 zł, 1x 300 zł i 1 x 500 zł. Bóg zapłać.
 10. Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy dar modlitwy.
 11. Módlmy się za śp. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię oraz za wszystkich tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Niedziela Wielkanocna, 3 kwietnia 2010 roku

 1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje ! Pusty grób przypomina nam, że Życie zwycięża, a Miłość jest silniejsza od śmierci. My także zmartwychwstaniemy.
 2. Drodzy Parafianie, Goście i Przyjaciele naszej parafii, pragnę osobiście i w imieniu moich Współbraci ze Wspólnoty św. Jana Bosko, złożyć Wam, najlepsze życzenia: radości wielkanocnej i obfitego błogosławieństwa Chrystusa, który zwyciężył śmierć, piekło i szatana, a swoim zmartwychwstaniem ukazał nam przyszłą chwałę zjednoczenia z Bogiem w niebie. Niech nasza wiara i nadzieja, umocnione prawdą zmartwychwstania, zaowocują pomnażaniem dobra w naszym życiu. Życzymy zdrowych, pogodnych i pełnych radości świąt. Dołączamy dar modlitwy w Waszych intencjach.
 3. Pragniemy serdecznie podziękować Parafianom za złożone życzenia świąteczne, za życzliwość i pamięć w modlitwie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przeżyciu Triduum Paschalnego i Rezurekcji, którzy przygotowali Ołtarz Wystawienia (Ciemnicę) i Grób Pański. Dziękuję moim Współbraciom za posługę w konfesjonale i pomoc duszpasterską. Dziękuję Panom Aspirantom: Rafałowi i Marcinowi za pomoc w przygotowaniu kościoła i kaplicy do Triduum Paschalnego, Kl. Karolowi Kubickiemu za przygotowanie ceremonii, ministrantom, zespołowi muzycznemu "Przymierze", chórowi, grupom adorującym Najświętszy Sakrament, orszakowi procesujemy oraz Wszystkim, którzy pomagali w tych ostatnich dniach. Bóg zapłać.
 4. Jutro, 5 kwietnia, Wielkanocy Poniedziałek. Rozkład Mszy niedzielny. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na kształcenie w diecezji.
 5. We wtorek, 6 kwietnia, w naszym seminarium w Lądzie nad Wartą rozpoczyna się X Kapituła Inspektorialna Inspektorii św. Wojciecha. Prosimy Parafian o modlitwę w tej intencji.
 6. W przyszłą niedzielę, 11 kwietnia, zwaną Białą albo Miłosierdzia Bożego, pragniemy dziękować Bogu i wychwalać Jego nieskończone miłosierdzie. W tajemnicy Bożego miłosierdzia odkrywany swoje powołanie i godność. Przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia przypada święto patronalne Caritas Polska. W parafiach będą zbierane do puszek ofiary na potrzeby biednych i na cele charytatywne.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławionego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

21 marca 2010 roku, V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, przygotowujące nas na spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Natomiast w środę, 24 marca, rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów z Zespołu Szkół nr 1. Rozkłady rekolekcji wywieszone są w przedsionku kaplicy. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty Zbigniewa Hula oraz dla wszystkich Parafian. Prosimy o pomoc w przywiezieniu osób starszych i chorych we wtorek, 23 marca, na Mszę św. o godz. 10.00. Okazja do spowiedzi od godz. 9.30. W czasie tej Mszy udzielimy Sakramentu Chorych.
 2. Taca zbierana w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczona jest jako wynagrodzenie dla Ks. Rekolekcjonisty oraz na potrzeby domu zakonnego w Szczecinie.
 3. Dzisiaj Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 17.15.
 4. W środę, 24 marca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo maryjne, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 5. W czwartek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 6. W piątek, 26 marca, o godz. 19.00  zapraszamy na  Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami Piły: Browarną, 11 Listopada, Pl. Konstytucji 3 Maja, Buczka i Kilińskiego. Zakończenie przy pomniku Jana Pawła II. Drogę Krzyżową poprowadzi Ks. Biskup Krzysztof Zadarko. Prosimy o zabranie zniczy nagrobnych.
 7. Gimnazjum i Liceum Salezjańskie w Pile przy ul. Dembowskiego 4 zapraszają  w sobotę, 27 marca 2010 roku od godziny 10.00 do 13.00 na Dzień Otwartych Drzwi. Także w sobotę ( 27.03) od godz.10.00 Salezjańska Szkoła Podstawowa przy ul. Andersa 34 zaprasza  na Dzień  Otwartych Drzwi. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 8. Przyszła niedziela, 28 marca, jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Poświęcenie pal na każdej Mszy św. Procesja z palmami na Sumie o godz. 11.00. Prosimy o przyniesienie tego dnia skarbonek wielkopostnych.
 9. W Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 9.30 obchodzić będziemy XXV Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. młodzież z naszej parafii. Gromadzimy się przed kaplicą o godz. 9.15 , po poświęceniu palm procesjonalnie udajemy się do kaplicy.
 10. Proboszcz Parafii św. Mikołaja w Ujściu z okazji 100-lecia utworzenia Kalwarii Ujskiej  zaprasza w Niedzielę Palmową o godz. 18.30 do udziału w Misterium Męki Pańskiej. Dzięki zaangażowaniu ponad 100 osób udało się przygotować Pasję w sposób nowatorski, z wykorzystaniem efektów światła , dźwięku i naturalnego blasku ognia. Na uroczystość został zaproszony Prymas Polski Arcybiskup Henryk Muszyński. W związku z tak spektakularnym wydarzeniem, bardzo dużą liczbą uczestników oraz wymagań transmisji telewizyjnej zostanie zamknięty fragment drogi krajowej nr 11. Zachęcamy do skorzystania ze specjalnej komunikacji autobusowej na trasie Piła- Ujście – Piła.
 11. W Niedzielę Palmową, 28 marca, o godz. 14.00 w naszej kaplicy odbędzie się otwarcie sezonu motocyklowego klubu „Husaria”. Po Mszy zostaną poświęcone motocykle i wszelkie jednoślady. Zapraszamy wielbicieli oraz sympatyków turystyki motocyklowej, by nowy sezon rozpocząć z Bogiem.
 12. Ministranci przed kaplicą sprzedają palmy i widokówki wielkanocne. Pieniądze uzyskane ze sprzedaż przeznaczone będą na wakacje ministranckie.
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

14 marca 2010 roku, IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza święta dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz dla ich rodziców. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 17.15. Msza św. w intencji Salezjanów Współpracowników o godzinie 18.00,    a po Mszy spotkanie w oratorium.
 2. W środę, 17 marca, o godzinie 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych. Serdecznie zapraszamy.
 3. W najbliższy piątek, 19 marca, przypada uroczystość Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa. W parafii św. Józefa  suma odpustowa o godzinie 18.00.  Módlmy się za wszystkich mężów i ojców z naszej parafii, aby czerpiąc wzór z osoby i dzieła św. Józefa, ożywiali życie małżeńskie i rodzinne.Tego dnia nie ma postu.
 4. W piątek, 19 marca,  zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Nabożeństwo odbędzie się bezpośrednio po Mszy wieczornej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec ( zniczy nagrobnych). W piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa, nie będzie nabożeństwa o godz. 16.40, 17.30 i 19.15.
 5. W przyszłą niedzielę, 21 marca,  rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi Ks. Zbigniew Hul, salezjanin pracujący w Szczecinie. Rozkład rekolekcji wywieszony jest w przedsionku kaplicy. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty oraz dla Parafian.
 6. W lutym na konto bankowe wpłynęły ofiary: 3 x 50 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tace, przeznaczone na budowę kościoła.
 7. W przedsionku kaplicy można kupić świecę wielkanocną Caritas. Cena świecy 5 zł. Pieniądze za sprzedaż świec przeznaczone są dla biednych i  potrzebujących pomocy w naszej diecezji.
 8. W sobotę, 20 marca, przeżywać będziemy  dwudziestą rocznicę założenia Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą św. w Koszalińskiej Katedrze, a następnie przeniosą się  do budynków Wyższego Seminarium Duchownego i Centrum Edukacyjno-Formacyjnego.
 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Ordynariuszowi Edwardowi Dajczakowi, Ks. Inspektorowi Zbigniewowi Łepce oraz byłemu proboszczowi Ks. Józefowi Dubińcowi życzymy wieli łask od Boga, opieki Maryi i św. Józefa na dalszej drodze życia. Dołączamy dar modlitwy.

7 marca 2010 roku, III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 2. We wtorek, 9 marca, o godz.19.00 zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Spotkanie odbędzie się  w nowym domu zakonnym.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o godz.17.30, a dla młodzieży o godz. 19.15.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje wygłosi ks. Zbigniew Hul, salezjanin pracujący w Szczecinie. Módlmy się o potrzebne łaski, światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty oraz dla Parafian. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w przedsionku kaplicy i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
 5. Przy ołtarzu stoi wystawiony kosz na produkty żywnościowe. Z tych produktów Caritas parafialna pragnie przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Dziękujemy za pomoc i okazane dobro.
 6. W minionym tygodniu odeszli do Boga z naszej parafii:
  Śp. Edwin Wiśniewski, żył lat 68, zam. Piła, ul. Rogozińska 17 a
  Śp. Zdzisław Kwieciński, żył 66 lat, zam. Piła, ul. Sienkiewicza 28
  Śp. Kazimierz Kryszak, żył 70 lat, zam. Piła, ul. Poznańska 33
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

28 lutego 2010 roku, II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj  na Mszy świętej o godz. 15.00 konferencja dla małżonków i rodziców.
 2. Dzisiaj o godz. 17.15 „Gorzkie Żale” z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym.
 3. Próby do Bierzmowania: w poniedziałek ( 1.03) i wtorek ( 2.03.) po Mszy wieczornej. Natomiast w czwartek ( 4.03) o godz. 19.00 nabożeństwo pokutne oraz spowiedź młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców i świadków. W czasie nabożeństwa zostaną poświęcone pamiątkowe krzyże, które nałożą rodzice swoim dzieciom.
 4. W I Czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godz. 18.00 Msza św. dla kandydatów, ministrantów i ich rodziców.
 5. W I Piątek miesiąca odwiedziony chorych od godz. 8.00. Tego dnia nie będzie drogi krzyżowej o godz. 16.40 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych. Droga krzyżowa dla wszystkich parafian zostanie odprawiona o godz. 19.15.
 6. W piątek, 5 marca, Jego Ekscelencja Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak na Mszy św. o godz. 17.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii i z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Motylewa.
 7. W piątek, 5 czerwca, o godz. 19.30 w parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile odbędzie się wielkopostne czuwanie młodych przy krzyżu. Spotkaniu modlitewnemu przewodniczył będzie Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na adorację krzyża i wspólną modlitwę do świątyni Wspomożycielki Wiernych.
 8. Kończy się czas rozliczeń podatkowych. Wzorem ubiegłego roku prosimy Drogich Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii – P 21.
 9. Od dzisiejszej Niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej można składać do wystawionego kosza stojącego obok ołtarza produktu żywnościowe. Z tych produktów Caritas parafialna pragnie przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin.
 10. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask do Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych na dalszej drodze życia.

21 lutego 2010 roku, I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godzinie 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy konferencja Ks. Proboszcza.
 2. Dzisiaj o godzinie 17.15 „ Gorzkie Żale” z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godzinie 16.40. dla dorosłych o godzinie 17.30 , a dla młodzieży o godzinie 19.15.
 4. W środę, 24 lutego, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo maryjne o godzinie 17.30, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Próby do Bierzmowania w kaplicy parafialnej we wtorek ( 23.02.) oraz w środę ( 24.02) po Mszy wieczornej. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.
 6. Przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem stoją puszki na ofiary, jako Jałmużna Postna ( przeznaczona na biednych i potrzebujących pomocy) oraz na kwiaty do Bożego Grobu. Na kwiaty przeznaczone są też ofiary składane na tacę na Gorzkich Żalach.
 7. Po raz kolejny na czas Wielkiego Postu Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej proponuje Jałmużnę Wielkopostną 2010 „Bądźmy świadkami miłości” jako wyraz wyrzeczenia i nawrócenia w tym szczególnym czasie w życiu Kościoła. Począwszy od Środy Popielcowej zaoszczędzone ofiary możemy wrzucać do specjalnych skarbonek. Skarbonki rozdają przy wyjściu ministranci.
 8. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na „Chleb św. Antoniego”. W przyszłą niedzielę, 28 lutego, przed kaplicą będzie zbiórka do puszek na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.
 9. W przyszłą niedzielę, 28 lutego, na Mszy o godzinie 15.00 konferencja dla małżonków i rodziców.
 10. Jak każdego roku zapraszamy osoby chętne do śpiewania z zespołem muzycznym „Przymierze” podczas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Pierwsza próba odbędzie się w poniedziałek, 22 lutego, o godzinie 18.00 w oratorium.
 11. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam każdego dnia.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Kazimierz Harwas, żył 68 lat, zam. Piła, ul. Rzemieślnicza 20
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile